












Women's Evelyne 29 Togo Blue Jean Bag Blue
| Brand | Hermes |
|---|---|
| Gender | Women's |
| Condition | Very Good |
| Style | Bag |
| Size | One Size |
| Material | Leather |
| Comes With | Dust Bag |
| Colour | Blue |
| Height | 27cm |
| Width | 28cm |
| Depth | 8cm |
| Comments | This classic Evelyne 29 is crafted from luxurious Clemence leather in the iconic Blue Jean, a beautiful piece for an Hermes collector. Year: 2014 (Stamp R in square) Includes: Long strap as pictured, original dustbag. Carefully maintained and gently used, both the exterior and interior of the bag are in immaculate condition. This bag shows little sign of use. |
| SKU | 342331 |
$759.18
Original: $2,169.09
-65%Women's Evelyne 29 Togo Blue Jean Bag Blue—
$2,169.09
$759.18Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Hermes |
|---|---|
| Gender | Women's |
| Condition | Very Good |
| Style | Bag |
| Size | One Size |
| Material | Leather |
| Comes With | Dust Bag |
| Colour | Blue |
| Height | 27cm |
| Width | 28cm |
| Depth | 8cm |
| Comments | This classic Evelyne 29 is crafted from luxurious Clemence leather in the iconic Blue Jean, a beautiful piece for an Hermes collector. Year: 2014 (Stamp R in square) Includes: Long strap as pictured, original dustbag. Carefully maintained and gently used, both the exterior and interior of the bag are in immaculate condition. This bag shows little sign of use. |
| SKU | 342331 |























